طراحی سایت

10 نکته مهم کاربردی در بهترین سایت‌های هتل های جهان

بزرگترین هتل های جهان

10 نکته مهم کاربردی در بهترین سایت‌های هتل های جهان

فهرست مطالب

طراحی اسلایدشوی تصاویر هتل:

 رانکو ولنسیا، در سایت  خود، صفحه ای را به گالری تصاویر فضاهای داخلی خود اختصاص داده است .

این صفحه با یک عکس های رزولوشن اصلی آغاز می شود . همچنین فیلترهای عکس فهرست شده است. فیلترهایی با عبارات ویلاها، استراحتگاه‌ها، غذاخوری‌ها، عروسی ها و مراسمات، فعالیت ها.عکس ها بسیار با رزولوشن بالا و با کیفیت هستند . لود کامل آنها زمان می برد. اما مخاطبین چنین هتلی هم افرادی هستند که از پهنای باند بسیار بالا   برخوردارند.

 تصاویر تامبنیل هر سه عکس در یک ردیف لودینگ می خورند . هر کدام لود شد هاور ماوس روی آن باعث یک پوشش خاکستری با علامت ذره بین  می شود .این هاور حاکی از کلیک پذیری و درشت نمایی عکس است. کلیک عکس باعث شروع اسلاید شوی تصاویر می شود. نمایش تصاویر باکیفیت که با عکسبرداری حرفه ای تهیه شده اند.عکسهایی از نماهای داخلی و مراسمات و برنامه ها .تصاویر  سرویس ها و تجهیزات هتل ها، برای جذب مهمانان مشکل پسند است.

طراحی صفحه سالن های غذاخوری‌های هتل:

هتل های مجلل پالمز، در  ساخت سایت اماکن اقامتی خود، صفحه ای را به معرفی امکانات هتل در زمینه خوردن و آشامیدن اختصاص داده است.

1- در این صفحه یک ویدیوی بک گراند از مراحل طبخ غذا و آماده سازی دسرها و منظره و چشم انداز غذاخوری هتل درج شده است. 

2-  در هر سکشن تصویری بزرگ از یک سالن غذاخوری و پذیرایی و بار نوشیدنی درج شده است.  نام آن سالن و صفات معماری و دکوراسیون داخلی و فضاسازی آن قید شده است. 

3- اگر دکمه «جزئیات را ببینید» هر سالن کلیک شود در قالب پنجره پاپ آپی باز می شود.این پاپ آپ با بک گراند تصویر همان سالن می توان یک رزرواسیون انجام داد و یا منو را بررسی کرد. 

4- منو در قالب پاپ آپی با بک گراند سفید باز می شود.در این پاپ آپ غذاها و نوشیدنی ها و دسرها را با قیمت و جزئیات آورده است.

امکانات هتل برای رده‌های سنی:

هتل آتلانتیس باهاماس، در طراحی سایت هتل و ساخت سایت اماکن اقامتی خود، صفحه ای را به معرفی خدمات و امکانات خود برای رده های مختلف سنی اختصاص داده است .

1- ذیل منوی «خانواده» رده های سنی را آورده است که «کودکان : ۱ تا ۶ سال»، «بچه ها : ۷ تا ۱۲ سال»، «نوجوانان : ۱۳ تا ۱۷ سال»

2- در هر کدام از زیر منوهای یاد شده، صفحه ای را به شرح خدمات و سرویس ها و تفریحات و امکانات هتل برای آن رده سنی اختصاص داده است.

3- مثلا برای نوباوگان و خردسالان، استخرهای مخصوص، محوطه های شنی، آکواریوم غذادهی به ماهیان، سالن پخش فیلم کودکان را برشمرده است.

4- شرح تک تک امکانات همراه با عکس های زیبایی از محوطه ها و بچه های در حال بازی با تجهیزات و امکانات است.

طراحی صفحه معرفی اتاق هتل:

هتل کازا آنجلینا، در  ساخت سایت اماکن اقامتی خود، در صفحه معرفی اتاق های خاص و سوئیت های ویژه خود موارد زیر را بکار برده است.

1- صفحه را با عکسی زیبا از منظره داخل اتاق که همزمان چشم انداز پنجره و فضای تراس آنهم پیداست شروع می کند .با افکتی زیبا صفحه به دو قسمت تقسیم می شود. 

2- با ادامه اسکرول صفحه به پایین از ساید بار سمت راست منویی ظاهر می شود که هم اجازه پخش آهنگی را میدهد و هم اجازه رزرو آن اتاق را فراهم می آورد.

3- با ادامه اسکرول سرویس های درون اتاق هتل را فهرست میکند. سرویسها شامل حمام و وان و دوش، تلویزیون تخت بزرگ، داک نگهداری آیپاد، کنترل از راه دور لمسی چراغ های اتاق، ماشین قهوه ساز و اینترنت وای فای است. 

4- اسلایدشویی متفاوت و هنرمندانه از عکس های با کیفیت از مناظر داخلی اتاق درج کرده است.در ادامه استایل دکوراسیون داخلی اتاق هتل را که از چه مارک هایی بهر برده است قید نموده است.اما از همه جالبتر با سرویسی اینترنتی درجه دما و وزش باد و وضعیت آب و هوا و آسمان در طول ساعات مختلف شبانه روز و ایام هفته را در منطقه هتل به تصویر کشیده است. 

طراحی تور مجازی پانورامای هتل:

هتل لانگهام شیکاگو در آمریکا، در ساخت سایت اماکن اقامتی خود، بخشی را به تور مجازی ۳۶۰ داخل هتل اختصاص داده است .

1- این تور مجازی سه بعدی که آن را پانورامای ۳۶۰ درجه هم می گویند از فضای داخلی یکی از لابی های هتل آغاز می شود . بعد از تکمیل لود سر دوربین به تور خودکار می تابد تا کاربر بتواند همه زوایا را ببیند. 

2- در تصویر ۳۶۰ درجه دایره هایی  با علامت لوگوی  هتل وجود دارد. دایره هامعرف این است که کاربر میتواند آن را کلیک کند و به آن نقطه منتقل شود. 

3-  منوی باریکی در زیر وجود دارد که فضاهای مختلف هتل را فهرست میکند.کاربر با دو کلیک از مکان فعلی به مکان جدید می رود. کاربر میتواند با ماوس خود روی بخشی از فضا زوم کند و یا سر دوربین را بچرخاند.

4- درج تور مجازی که هنرمندانه و اصولی از هتل  تهیه شده باشد .امکانی بسیار موثر برای آشنایی مسافرین و مهمانان با اقامتگاه می باشد.  هتلی که این کار را انجام داده باشد بسیار در جلب اعتماد و بازدید بیشتر موفق می باشد. 

طراحی نقشه اطلاعات مکانی هتل:

هتل وست اند واقع در پاریس فرانسه، در ساخت سایت اماکن اقامتی خود، صفحه ای را به نمایش نقشه و راه های دسترسی به هتل اختصاص داده است.

1- در این صفحه با هنرمندی یک نقشه گوگل تمام صفحه درج شده است .در این نقشه محل هتل را دقیقا در مرکز آن جانمایی شده است. با بالن اطلاعات باز شده ای که حاوی آرم و آدرس و اطلاعات تماس و ایمیل رسمی هتل است.

2- در یک پنجره مستطیلی قابل بستن در سمت چپ نقشه اطلاعاتی درباره خوش جا بودن و استراتژیک بودن محل هتل در شهر پاریس قید شده است .این طراحی باعث می شود کاربر را ترغیب به رزرو اتاق کند.

3- در سایدبار قهوه ای رنگ سمت راست علامت رستوران آمده است .با کلیک آن تمامی رستوران های نزدیک هتل روی نقشه روشن می شوند.یا علامت برج ایفل  تمامی مراکز تاریخی و جاذبه های گردشگری روی نقشه روشن می شوند.

4- اگر بعد از روشن شدن جاذبه های گردشگری علامت یکی را روی نقشه کلیک کنیم در بالن اطلاعاتی آن که باز می شود می توان نام و آدرس و مسافت را مشاهده کرد.

طراحی سایت تصویری و بصری هتل:

هتل لپارک فرانسه، در  ساخت سایت اماکن اقامتی خود، در صفحه اول خود از تصاویر بصری استفاده کرده.

1- تمام ناحیه قابل مشاهده به محض لود صفحه در سکشن اول را به اسلایدر تمام صفحه پس زمینه ای اختصاص داده است . عکس های باکیفیت و زیبایی را از مناظر داخلی هتل و چشم انداز محیط بیرونی آن و امکانات و اتاق هایش به نمایش می گذارد. 

2-با ادامه اسکرول صفحه در قالب عکس های مربعی بزرگی به صفحات داخلی معرفی رستوران ها و بارها و و سوئیت ها و اتاق ها و سالن ها و لابی ها و امکانات هتل برای کنفرانس ها و سمینارها لینک داده است.

3- در فوتر صفحه عکس ثابتی از شناگری در حال شنا در استخر هتل را درج کرده است.این عکس  به طرز هنرمندانه و چشم نوازی بدون حرکت شناگر است اما آب در اطراف آن موج بر میدارد.

حتما می بایست طراحی سایت هتل به صورت عکس محور و با جلوه های بصری زیبا طراحی گردد. زیر عمده دلیل مراجعه مردم به سایت یک هتل دیدن آن و پسند امکانات و فضای داخلی آن است. 

 هتل آپارتمان اجاره‌ای:

هتل دوفیر بله ایل فرانسه، در  ساخت سایت اماکن اقامتی خود، آپارتمان قاب رزرو خود را به شکل خاصی معرفی کرده است.

1- عکسی اصلی درج کرده و سپس در ادامه وقتی به پایین تر اسکرول میکنیم اتاق های مختلف و نمای داخلی را قید کرده است.

2- یک اسلایدر متفاوت کار کرده است که دو فلش بزرگ به سمت راست و چپ کار حرکت می کند.به اسلاید قبل و بعد را انجام میدهند .هنگام عوض شدن اسلاید یک افکت پارالاکس نرم و زیبا هم رخ میدهد که عکس ها درون قاب خود می لغزند. 

3- یک نوار پیشرفت در زیر اسلایدر مذکور شروع به پر شدن میکند که مشخص میکند چقدر از عکس ها باقیست.

4-در انتها امکانات این هتل آپارتمان به صورت آیکونی فهرست شده است. 

استفاده از ویدیو پس زمینه:

مجموعه هتل های بین المللی جمیرا، در ساخت سایت اماکن اقامتی خود، در صفحه اول خود از ویدیو پس زمینه استفاده کرده است.

1- در ویدیویی که در پس زمینه پخش می شود شاهد نماهایی از هتل، مشرف بودن آن به دریا و اقیانوس است.همچنین شاهد نمای روز و نمای شب، بازی نور روی پنجره ها، جاذبه های گردشگری شهر دبی، ساختار معماری زیبای شهر، نخلستان ها و کویر، آسمانخراش ها و استخرها و استراحتگاه ها هستیم.

2- بسیاری تصاویر به صورت فیلمبرداری با هلی شات و به صورت هوایی تهیه شده اند . پیداست که تدوین بسیار قوی پشت کار ساخت این ویدیوها بوده است.

3- ویدیوی پس زمینه با هاله ای از رنگ مشکی در بالا و پایین احاطه شده است.این پس زمینه جذابیت بصری خاصی به ویدیو بخشیده است. ویدیوی بک گراند معمولا قطعه فیلمی کوتاه و کم حجم و بی صدا با پخش اتوماتیک و تکرار شونده است که در پس زمینه نمایش می یابد. 

4- یک ویدیوی پس زمینه مناسب می تواند بهتر از ده های صفحه متن و عکس به مخاطب شناخت دهد و او را به رزرو اتاق در هتل ترغیب کند. 

فرم تقاضای رزرو اتاق هتل:

هتل کاپروکات اسپانیا، در  ساخت سایت اماکن اقامتی خود، در سایدبار سایت دکمه شناوری را به رزرواسیون هتل اختصاص داده است .

1- وقتی منوی مذکور کلیک می شود، یک پنجره پاپ آپ تمام صفحه با بک گراند خاکستری و دکمه ضربدری بستن، تمام صفحه را می پوشاند که به سه بخش تقسیم شده است. 

2- در مرحله اول با شعار «سفر خود را آغاز کنید» از کاربر می خواهد که تاریخ ورود و رسیدن خود به هتل را مشخص کند.نمای تقویم میلادی را باز کرده و از امروز به بعد و ماههای آتی را اجازه انتخاب میدهد.

3- سپس در مرحله بعد می پرسد تاریخ اتمام اقامت یا ترک هتل را مشخص کنید. وقتی کاربر روی روز خاصی از تقویم حرکت میکند تمام روزهای بین تاریخ ورود و تاریخ خروج رنگی می شوند. 

4- در نهایت اینکه چند نفر هستید و چند اتاق لازم دارید را می پرسد و دکمه «تایید» را می آورد. اما کار وقتی نهایت می پذیرد که شما دکمه «رزرو» را کلیک کنید.

شما همچنین از پلالنهای پشتیبانی می توانید استفاده کنید. طراحی تم و قالب گرافیکی سایت اختصاصی شما صورت خواهد گرفت . خوشبختانه می‌توانید امکانات بیشتر را، در آینده،  به سایت خود اضافه کنید. لذا برای ارزیابی دقیق زمان و هزینه پروژه خود و دریافت پیش‌فاکتور خاص خود، با ما تماس بگیرید.اگر سوالی دارید به صفحه سوالهای متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *