هزینه پنهان و حاشیه ای راه اندازی وب سایت

هزینه سایت، هزینه پنهان و حاشیه ای راه اندازی وب سایت

iceberg-2

هزینه پنهان و حاشه ای راه اندازی وب سایت

مانند یک کوه یخ است که 10 درصد آن از آب بیرون است .این مبلغ بابت پروژه طراحی سایت خود و مطابق با توافق و قرارداد، به شرکت طراح وب تان می‌پردازید. اما ۹۰٪ کوه یخ که در زیر آب است و معمولا نادیده گرفته می‌شود.هزینه‌های پنهان مالکیت و نگهداری و مدیریت وب سایت است.

برای کسب و کاری موفق باید سایت به بهره برداری کامل برسد. ظرف سه سال اول بعد از طراحی، متحمل هزینه‌ای حدود ده برابر هزینه طراحی سایت آن خواهید شد. تا اینکه سایت را پرمحتوا و سئوسازی کنید. اگر این هزینه را نکنید قطعا به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. 

هزینه پنهان ۱ : هزینه تولید محتوا

سایت بدون تولید محتوا مانند خودروی بدون بنزین است. وقتی سایت را از شرکت طراح تحویل گرفتید باید شروع به تولید محتوا کنید. تولید محتوا طبع نویسندگی می‌خواهد. توان ترجمه می‌خواهد. صرف وقت و دقت می‌خواهد . به همین جهت، نیروی متخصص  می‌خواهد. برونسپاری کردن تولید محتوای مستمر به یک شرکت یا فرد متخصص دارای هزینه می باشد.

استفاده از عکس‌های بی‌کیفیت و یا تصاویری که در سرچ عکس گوگل پیدا می‌کنید برای درج عکس در سایت‌تان بهره ببرید، هزینه‌ای در پی نخواهد داشت. اما سایت شما از زیبایی و تاثیرگذاری خواهد افتاد. گرفتن عکس‌های با کیفیت، دارای هزینه است.خودتان این کار را انجام دهید که هزینه صرف وقت خواهید داشت . استفاده از خدمات یک استودیوی عکس برداری صنعتی نیز هزینه  دارد. دریافت عکس از منابع با کیفیت اینترنتی بین‌المللی مستلزم پرداخت دلار است. گاهی صاحبان فروشگاه اینترنتی را می‌بینیم که هیچ فکری برای عکس‌برداری کیفی از محصولات خود نکرده‌اند! یکی از دلایل حیاتی موفقیت یک فروشگاه آنلاین است.

اگر سایت شما چند زبانه باشد برای ترجمه محتوای زبان فارسی به دیگر زبان‌ها نمی‌توانید از مترجم گوگل استفاده کنید. زیرا  بی‌هزینه است، اما لااقل در فارسی، ترجمه  رسمی به دست نمی‌دهد.  خودتان بخواهید برای ترجمه محتوا وقت بگذارید نیز صرف هزینه است. خدمات دارالترجمه‌ها نیز هزینه دارد.  خدمات وب سایت های فعال در عرصه ترجمه نیز دارای هزینه است.

میزبانی و نگهداری اطلاعات وب سایت شما روی سرور هاست در یک دیتاسنتر دارای هزینه است. بسته به نوع سرور،  پهنای باند مصرفی سایت شما ، فضای ذخیره سازی سرور و پردازش سی پی یوی و… باید سالانه مبلغ هاست را تمدید کنید.

دامنه www که ثبت داده‌اید اعم از .ir و یا .com پودنش، می‌بایست سالیانه تمدید شود. ممکن است پنج ساله آن را تمدید کرده باشید. اما به هر حال پنج سال دیگر لازم است آن را دوباره تمدید کنید. اگر بیش از یک دامنه برای سایت تعریف کرده باشید ،‌لازم است هزینه بیشتری بپردازید.

برای اشتراک خدمات پشتیبانی سالیانه باید هزینه پرداخت کنید.برای وب سایت تان قرارداد پشتیبانی ببندید و هر ساله آن را تمدید کنید.

اگر بخواهید فرد سئوکار و یا یک آژانس ارائه خدمات سئو را به کار بگیرید تا برای سایت شما تحقیقات کلیدواژه‌ای انجام دهند .شما را راهنمایی کنند که چگونه و طی چه مراحلی و با انجام چه کارهایی می‌توانید در گوگل و دیگر موتورهای جستجو رتبه بگیرید.برای سئو  سایت هم مبالغی را پرداخت کنید.

اگر بخواهید سایت شما رنک بالا بگیرد و زود به زود توسط ربات های گوگل کش شود می‌بایست روی گرفتن هرچه بیشتر بک‌لینک مرتبط و معتبر فعالیت کنید. دریافت لینک از صفحات وب سایت های دارای محتوای مرتبط با موضوع سایت شما کاری پر زحمت است . هم هزینه زمانی لازم دارد و هم هزینه پولی. پرداخت مبلغ حق انتشار محتوای ارسالی شما، به صورت رپورتاژ آگهی، در وب سایت های معتبر و پرخواننده است.

افزایش ترافیک سایت شما با هدایت بازدید از وب سایت‌های معتبر انجام می شود. درج لینک یا بنر در وب سایت های پربیننده.  انتشار پستی در تایید شما و همراه با لینک به شما در کانال‌های اجتماعی . اما همه این روش‌ها دارای هزینه می باشد.

پلالنهای پشتیبانی را می توانید مشاهده کنید. ممکن است ترکیبی از آپشن‌های پلان های سه‌گانه مورد نیاز شما باشد و یا چیزی کمتر از پلان اول یا بالاتر از پلان سوم احتیاج داشته باشید. قیمت طراحی تم و قالب گرافیکی سایت اختصاصی را نیز بررسی کنید . خوشبختانه می‌توانید امکانات بیشتر را، در آینده،  به سایت خود اضافه کنید. لذا برای ارزیابی دقیق زمان و هزینه پروژه خود و دریافت پیش‌فاکتور خاص خود، با ما تماس بگیرید.اگر سوالی دارید به صفحه سوالهای متداول مراجعه فرمایید.

سبد خرید
نوار کناری
لیست علاقه مندی ها
حساب من