سیاست مرجوعی و عودت

سیاست مرجوعی و عودت در بارثاوا شامل دو بخش می شود.بارثاوا در دو بخش کالا و خدمات فعالیت میکند.در بخش کالا بر اساس مشخصات تعریف شده مرجوعی پذیرفته می شود.در بخش خدمات مرجوعی پذیرفته نمی شود.در این نوشته ما در خصوص مرجوعی و عودت کالا روش خود را بیان میکنیم.

روش ما در برگشت کالا بر اساس نوع و ساختار فرو ش متفاوت می باشد.حتما قبل از ارسال با کارشناس فروش در ارتباط باشید.مرجوعی و عودت کالا 7 روز میباشد.بیشتر از این مدت بارثاوا نمی تواند مرجوعی را قبول کند و یا تعویض کالا برایتان انجام دهد.پس در انتخاب کالا نهایت دقت را داشته باشید.

در هنگام برگشت کالا،بسته بندی نباید باز شده باشد.کالا باید با همان بسته بندی که ارسال شده،عودت داده شود.

بعضی از کالاها نیز که جنبه خدماتی دارند قابل بازگشت نمی شوند.

1-کارت هدیه

2- محصولات نرم افزاری و آموزشی

3-خدمات پشتیبانی و نصب(البته این مورد بر اساس توافقنامه بررسی شده و مقدار و میزان مرجوعی هزینه به شما اعلام میگردد).

4-طراحی سایت ،سئو،تولید محتوا و گرافیک نیز شامل مرجوعی نمیشود.قرارداد بررسی شده و تا میزانی که کار انجام شده از پرداختی کسر شده و در صورت تایید توسط کارشناس شرگت ،الباقی حساب عودت داده میشود.

وضعیت کالا:

در هنگام مرجوع کالا باید به موارد زیر دقت کنید.

1-برای قرارگرفتن کالا در لیست مرجوعی حتما کالا باید دارای فاکتور خرید یا مدرکی برای اثبات خرید از بارثاوا باشد.

2-کالای خود را برای سازنده و یا نمایندگی ارسال نفرمایید.مگر در مواردی خاص که از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شده است.

3-کالا باید در بسته بندی اورجینال خودش باشد.صدمه،پارگی،شکستگی و مواردی که کالا را از حالت اصلی ارسال خارج کرده باشد.

4-بیشتر از 7 روز اگر از ارسال گذشته باشد.

باز پرداخت:

هنگام ارجاع کالا،کلیه موارد مرجوعی توسط کارشناس بارثاوا بررسی میشود.در صورت تایید،ایمیلی برایتان ارسال شده که کالای موجوعی توسط شرکت مورد قبول می باشد.چناچه کالا پس از بررسی مورد تایید نباشد،ایمیلی هراه با دلایل رد مرجوعی برایتان ارسال می گردد.در صورت تأیید ، بازپرداخت شما پردازش می شود .اعتباری به طور خودکار در مدت زمان معینی به کارت اعتباری یا روش پرداخت اصلی شما اعمال می شود.شما می توانید در زمان تعیین شده خرید مجدد انجام دهید.

عدم واریزی مبلغ عودت به حساب.

اگر هنوز بازپرداخت دریافت نکرده اید ، ابتدا دوباره حساب بانکی خود را بررسی کنید.معمولا پس از 72 ساعت مبلغ عودت به حساب شما واریز می شود.اگر مبلغ بحساب نیامده با شرکت واسطه تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید.اگر همه این کارها را انجام داده اید و هنوز بازپرداخت خود را دریافت نکرده اید ، لطفاً با ما  تماس بگیرید 

موارد مرجوعی:

فقط اقلام قیمت معمولی مسترد می شود. اقلام حراج،مزاییده و تخفیف خورده مسترد نمی شود .

تعویض:

ما فقط مواردی را که معیوب یا آسیب دیده اند جایگزین می کنیم.در ضمن باید دارای شرایط تعویض و تاییده کارشناس باشند. اگر نیاز دارید آن را با همان مورد عوض کنید ، یک ایمیل به ما ارسال کنید و مورد خود را به آأرس شرکت ارسال کنید .

هدیه:

اگر هنگام خرید و ارسال مستقیم کالا به شما به عنوان هدیه علامت گذاری شد ، به عنوان ارزش بازده خود اعتبار هدیه دریافت خواهید کرد. پس از دریافت کالای برگشتی ، گواهی هدیه برای شما ارسال می شود.اگر هنگام خرید ، کالا به عنوان هدیه علامت گذاری نشده بود یا هدیه گیرنده سفارش خود را ارسال کرده بود تا بعداً به شما بدهد ، ما مبلغی را به هدیه دهنده بازپرداخت می کنیم .هدیه دهنده از دریافت کالا توسط شما مطلع می شود .

ارسال و بازگردانی:

برای بازگرداندن محصول خود ، باید محصول خود را به آدرس: {آدرس فیزیکی} ارسال کنید. شما مسئول پرداخت هزینه حمل و نقل خود برای بازگشت کالا هستید. هزینه حمل و نقل غیر قابل استرداد است. در صورت دریافت بازپرداخت ، هزینه حمل و نقل برگشتی از بازپرداخت شما کسر می شود. بسته به محل زندگی شما ، ممکن است مدت زمان لازم برای رسیدن محصول مبادله شده به شما متفاوت باشد. اگر کالاهای گران تری را برمی گردانید ، ممکن است از خدمات حمل و نقل قابل پیگیری یا خرید بیمه حمل و نقل استفاده کنید. ما تضمین نمی کنیم که کالای برگشتی شما را دریافت کنیم

.

راهنمایی بیشتر نیاز دارید؟

برای  سوالات مربوط به مرجوعی و قرار داد و بازگشت وجه، با ما تماس بگیرید.

سبد خرید
نوار کناری
لیست علاقه مندی ها
حساب من