طراحی سایت

هزینه های جانبی خدمات طراحی و پشتیبانی سایت

6 نکته مهم در قیمت‌دهی یک شرکت طراح وب سایت
فهرست مطالب

بهینه سازی سئو و برنامه نویسی اختصاصی

یکی از این خدمات بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو گر می باشد.بهینه سازی سئو و برنامه نویسی اختصاصی موجب افزایش هزینه های جانبی سایت می شود.این بهینه سازی همان سئو است.به چند عامل اصلی اشاره میکنیم.در قرارداد طراحی سایت کلمات و واژه هایی که در رتبه بندی سایت موثر است،مشخص می شود.هر چه این کلمات بیشتر باشد سایت سریعتر رتبه می گیرد.رتبه بالا در سرچ سایت بسیار تاثیر دارد.تعداد این کلمات کلیدی در نرخ و هزینه سئو تاثیر مستقیم دارد.

هزینه تولیدتولیدمحتوا

معمولا در قرارداد طراحی سایت بخشی مربوط به تولید محتوا می باشد.تولید محتوا چه بصورت نوشتاری و یا عکس و فیلم مستلزم هزینه است.تعداد محتوا هایی که بارگذاری می شود موجب افزایش هزینه می شود.بک لینکها یکی از عوامل تاثیر گذار بر سئو سایت می باشد.تولید بک لینک نیز دارای هزینه است.هر چه تعداد بک لینها بیشتر باشد،سایت دارای سئو قوی تری شده و ترافیک بالایی بدست می آورد.

استفاده از شبکه های اجتماعی بر روی تبلیغات سایت .برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی از سیگنالینک استفاده می شود.تعداد شبکه های اجتماعی، مطالب،تعداد عکس و فیلم بر قیمت تبلیغات تاثیر گذار است.این تبلیغات تاثیر مستقیم بر روی سئو سایت دارد.

هزینه طراحی  اپلیکیشن سایت:

خیلی از شرکتها تمایل به داشتن اپ اختصاصی بر روی گوشی موبایل دارند.این آپ در کنار طراحی سایت بر سئو و معرفی بیزنس شرکت تاثیر فراوانی دارند.طراحی این اپلیکشن بصورت اندروید و یا آی او اس یا هردواست. عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی این اپلیکشن ها به شرح زیر می باشد..طراحی و ساخت اپلیکشن بسته به نیاز در قیمت آن بسیار تاثیرگذار است.قیمت ساخت اپلیکشن به هزینه طراحی سایت اضافه می گردد.

 اساس  طراحی اپلیکشن یا بصورت استاتیک است یا پویا.اپ های استاتیک بعلت اینکه بصورت آنلاین  بروز رسانی نمی شوند قیمت کمتری دارند.اپ های پویا  به سایت وصل شده و بروز رسانی آنها بصورت آنلاین صورت می گیرد،گرانتر می باشد.طبعا ارتباط دو سویه با سایت در ساخت اپلیکشن بسیار تخصصی تر است.

اپلیکشن ها ی طراحی شده برای سایت دانلود شده و نصب می شوند.این دانلود یا فقط از سایت می باشد و یا از کافه بازار،گوگل پلی،سیبچه و یا اپ استور.انتشار بر روی بستر های دیگر بجز سایت مستلزم موارد خاصی می باشد.انتشار بر روی این بسترها قوانین خاصی دارد که بر هزینه ساخت اپلیکشن می افزاید. هرچه اپ دارای آبشن های بیشتری باشد،قیمتش گرانتر می شود.

هزینه پشتیبانی

پس از طراحی سایت و تحویل به مشتری،سایت نیازمند به پشتیبانی دارد.این پشتیبانی شامل بروز رسانی پلاگین ها،کد های ،بارگذاری محتوا است.البته در مواردی   پاسخ به تیکت ها نیز جزی پشتیبانی محسوب می شود.مواردی که باعث افزایش هزینه پشتیبانی می شود به شرح زیر می باشد.

ارئه خدمات پشتیبانی:

 بر روی تیکت ها انجام می شود.درخواست پشتیبانی  تلفنی  باعث افزایش هزینه شما خواهد شد.پاسخ به  تیکت شما و دیگر مشتریان بصورت نوبتی  پاسخ داده می شود.چنانچه شما بخواهید با الویت و بدون نوبت تیکتتان پاسخ داده شود،طبعا دارای هزینه اضافی می باشد.چنانچه سایت شما بر روی سرور داخلی تان باشد،برای پشتیبانی نیاز به مراجعه حضوری کارشناس می باشد.در صورت درخواست شما ،هزینه کارشناس به عهده خودتان است.رعایت دستور العملها توسط پشتیبانی قطعا هزینه اضافی در بر خواهد داشت.

هزینه باز طراحی و برنامه نویسی سایت

ایده های نو و عملکردهای خاص بر روی سایت نیازمند برنامه نویسی خاص خودش می باشد.در صورت نیاز به این عملکردها باید بخشی از کد نویسی سایت تغییر کرده و یا قسمتی از کد اختصاصی به آن اضافه شود.اضافه کردن یک افکت خاص را می توان با یک برنامه نویسی مختصر انجام داد.اما اگر راه اندازی یک پورتال مستلزم برنامه نویسی بزرگ و تخصصی می باشد.بسته به نوع درخواست شما مبلغ و هزینه برنامه نویسی سایت متفاوت می باشد.

اجرای ایده و موارد خاص به دو صورت امکان پذیر است.

1-کد نویسی در داخل پوسته و برنامه های داخلی 

2-ارتباط بین سایت و اپلیکشن ها و نرم افزارها.

در مورد دوم نیاز به برنامه نویسی چند منظوره است.هرچه برنامه نویسی بزرگتر باشد ،طبیعتا نیازمند هزینه و صرف زمان بیشتری است.برنامه نویسی جهت کاربران دسکتاپ و دیگر کاربران از جمله کاربران موبایل متفاوت است.برنامه نویسی جهت کاربران موبایل ،حتما ریسپانسیو باید باشد.برنامه نویسی ریسپانسیو ،هزینه برنامه نویسی را افزایش میدهد.

برنامه نویسی یک قسمت خاص و اجرای یک ایده خاص باید بصورت کامل و بررسی شده باشد.گاها این ایده با آزمون و خطا کامل شده و اجرا میگردد.اگر برنامه نویسی و اجرای آن نیازمند آزمون و خطا باشد،قطعا موجب افزایش هزینه برنامه نویسی سایت خواهد شد.

در سایت هایی که وردپرسی هستند ،نسبتا هزینه تغییرات کمتر است.البته افزونه اختصاصی موردنیاز ممکن است به یک کد نویسی کامل نیاز داشته باشد.

شما همچنین از پلالنهای پشتیبانی می توانید استفاده کنید. طراحی تم و قالب گرافیکی سایت اختصاصی شما صورت خواهد گرفت . خوشبختانه می‌توانید امکانات بیشتر را، در آینده،  به سایت خود اضافه کنید. لذا برای ارزیابی دقیق زمان و هزینه پروژه خود  با ما تماس بگیرید.اگر سوالی دارید به صفحه سوالهای متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *