طراحی سایت

10 نکته مهم و کاربردی در بهترین سایت‌های صرافی جهان

10 نکته مهم و کاربردی در بهترین سایت‌های صرافی جهان

فهرست مطالب

 صفحه جداول افت و خیز

 

صرافی لندن استوک اکسچنج در ساخت وب سایت صرافی آنلاین خود، صفحه ای را به سقوط ها و صعودها اختصاص داده است.

1- ده صعودگر برتر و ده سقوط کننده برتر بازار بورس و سهام را در قالب جداولی آورده است. 

2- هر ردیف از جدول مذکور شامل نماد شرکت مذکور در بورس، نام شرکت که لینک به صفحه داخلی تمامی اطلاعات و اخبار سهام وی است، قیمت با دو رقم اعشار،‌افت و خیز سهام و درصد افت و خیز سهام و لینک به صفحه داخلی نمودار افت و خیز.

3- زیر هر جدول آورده است که آخرین ساعت بروزرسانی این جدول از منبع اصلی کی بوده است و نوشته تمام دیتاها حداقل مربوط به ۱۵ دقیقه گذشته هستند. 

4- ساختن جداول و صفحاتی که از منابع آنلاین آپدیت می شوند.این صفحه به صورت اتوماتیک و بدون دخالت ادمین آبدیت میشود. در مورد جداول نرخ ارز بروزرسانی می شود.این آبدیت باعث بوجود آمدن صفحه ای کاربردی برای مشتریان صرافی می شود.اما زحمتی بر دوش ادمین نمی گذارد .سایت  را به یک سایت دیگر وابسته می کند. ممکن است مشکل سایت منبع می تواند منجر به بروز مشکل برای سایت  شود. 

سایت صرافی لندن استوک اکسچنج انگلستان

سامانه هشدار نرخ ارز

صرافی فایند اکسچنج انگلستان، در طراحی سایت  خود، بخشی از صفحه اول را به هشدار تبدیل ارز اختصاص داده است.

1- این بخش  با فونت درشت نوشتار کلمه «هشدارها» آغاز می شود .این بخش به کاربر می گوید «دو ارز را انتخاب کنید.نرخ مورد نظر خود را تعیین کند و ما از طریق ایمیل رسیدن به حد نصاب را به شما اطلاع خواهیم داد».

2- کاربر از کادر «ارزی که می خواهم» با کلیک فهرست پایین افتادنی گرافیکی زیبایی که هر ارز را با پرچم کشور مذکور آورده است می بیند.کاربر ارز مبداء خود را انتخاب می کند. سپس از کادر «ارزی که می خواهم» ارز مقصد خود را که قصد تبدیل ارز دارد انتخاب میکند.

3-  بعد از انتخاب ارز مبداء و مقصد،نرخ تبدیل ۱ واحد از ارز مبداء در ارز مقصد در کادری نمایش داده می شود . اطراف آن دکمه بعلاوه و یا منها به کاربر اجازه کم یا زیاد کردن عدد را میدهد.

4-در نهایت شما با وارد کردن آدرس ایمیل تان از سایت می خواهید که هرگاه نرخ تبدیل این به آن به عدد تنظیم شده شما رسید ایمیلی به شما ارسال کند .این تغییر  را به شما اطلاع دهد. روشی کاربردی و جذاب برای مخاطبان و گردآوری کننده ایمیل های ارزشمند مخاطبان برای سایت.

طراحی نمایش زنده نرخ تبدیل ارز

صرافی آنلاین ایکس ای انگلستان، در طراحی سایت  خود، بخشی از صفحه اول خود را به نمایش زنده نرخ تبدیل ارز داده است.

1- به زیبایی بر اساس مکانیزم تشخیص کشور از روی آی پی، کشور کاربر را تشخیص میدهد. مثلا به محض ورود به این سایت می فهمد که از ایران آمده اید. بر همین اساس ۱ ریال واحد پول ایران را در سمت چپ می گذارد.  در سمت راست ارزهای محبوب دنیا را به ترتیب دلار، یورو، روپیه، پوند و … را درج کرده میکند.این درج به نحوی که هر ارز با نماد عکس رنگی دایره ای پرچم آن کشور آمده است.

2- معادل تبدیل ۱ ریال به ایران به سایر ارزها در زیر هر ارز نوشته شده است.شمارنده ای ۶۰ ثانیه ای در نوار کم شونده ای دایره ای نشان میدهد این اعداد تا یک دقیقه دیگر رفرش می شوند. 

3- اگر کاربر دکمه دو وضعیتی «برعکس» را سوییچ کرد این بار می تواند ۱ دلار آمریکا را یا یک یوروی اروپا را و … را ببیند .که معادل چقدر ریال ایران می شود. 

4- با زدن دکمه «افزودن یا حذف کشور» می توان ردیف های جدیدی را به این جدول افزود. 

طراحی صفحه شعب صرافی ها

صرافی های زنجیره ای بین المللی آیس پ، صفحه ای را به معرفی شعب خود اختصاص داده است.

1- صفحه مذکور با عکسی از آدمک یک چشم با رنگ آبی که نماد گرافیکی و انیمیشنی این سایت است آغاز می شود . با دوربینی بر چشم به دنبال نمایندگی های این صرافی زنجیره ای بین المللی می گردد.

2- در ادامه نقشه جهان را بر اساس نقشه گوگل ترسیم کرده است.  با مکان نماهایی در سه رنگ محل استقرار دفاتر صرافی خود را مشخص ساخته است.

3-در بعضی از نقاط که تراکم دفاتر صرافی زیاد بوده آنها را با عددی مشخص کرده است. اگر کلیک شود باعث زوم شدن روی آن منطقه می شود .تا بتوان تمامی دفاتر صرافی را در محدوده جغرافیایی مشخصی دید.

4- این صرافی ها یا در فرودگاه ها هستند که با رنگ آبی مشخص شده اند . یا در ایستگاه های قطار هستند که با رنگ آبی تیره مشخص شده اند. یا در بزرگراه ها هستند که با رنگ مشکلی معلوم شده اند. 

محاسبه ارز مسافرتی مورد نیاز

صرافی اینترنتی تراولکس بریتانیا،  منویی را به ابزارهای آنلاین مناسب برای صرافی‌ها اختصاص داده است.

1-مثلا در صفحه تبدیل ارز روی تصویر بک گراندی از دریا آورده است «چقدر ارز نیاز دارم؟» .بیان کرده است «اگر نمی دانید که برای سفر بعدی خود به چه میزان پول سفر نیاز دارید ، ما اینجا هستیم . یک کمک دانش محور به شما ارائه دهیم!. با در نظر گرفتن متوسط ​​هزینه های محلی هر کشور، ملزومات مسافرتی مهم و ترکیب آنها با نرخ ارز زنده، ما می توانیم به شما کمک کنیم. بودجه کامل مورد نیاز تعطیلات خود را تخمین بزنید»

2- در ادامه می پرسد «چند شب اقامت دارید؟» . اجازه می دهد با زدن مستقیم عدد و یا با زدن دکمه بعلاوه و منها انتخاب کنید. همچنین می پرسد «چند نفره به سفر می روید؟» .سپس می پرسد «به کجا می روید» و اجازه میدهد کاربر کشور مقصد را انتخاب کند.

3- سپس تعداد وعده غذایی در روز را می پرسد. میزانی که می خواهید خرید داشته باشید . سپس شما را به بخش نمایش نتیجه ارزیابی منتقل میکند.

4- نتیجه این محاسبات را در قالب فرمتی گرافیکی و زیبا نشان می دهد.مبلغ ارز مورد نیاز شما را ارزیابی کرده و با محاسبه نمایش میدهد. همان جا اجازه میدهد تا این میزان ارز را از وب سایت خریداری کنید. 

طراحی مراحل انتقال پول آنلاین

 

صرافی آنلاین گلوبال اکسچنج،  در صفحه اول بخشی را به شرح مراحل انتقال آنلاین پول اختصاص داده است.

1- در این بخش با کادرهای قرمز رنگ مستطیلی درشت که با اعداد درشتی شماره گذاری شده اند مراحل چهارگانه برای انتقال پول آنلاین را  برشمرده است .

در سایت صرافی ما ثبت نام کنید.

نوع انتقال را مشخص کنید.

روش پرداخت را مشخص کنید.

انتقال را تایید کنید.

2- سپس دو ویدیوی انیمیشنی که خدمات این سایت را معرفی می کند درج کرده است.

3- در همین صفحه امکان تبدیل ارزها را به هم داده است.

4- نرم افزار صرافی تحت موبایل و دسکتاپ خود را هم تبلیغ می کند.

سایت صرافی انلاین گلوبال اکسچنج

طراحی صفحه بلاگ صرافی

صرافی او اف ایکس استرالیا،  بخشی از سایت خود را به بلاگ اختصاص داده است .

1- بخش بلاگ این وب سایت با این شعار شروع می شود که «روندهای جهانی را کشف کنید .داستانهای الهام بخش از مشتری ، و نحوه استفاده بیشتر از نقل و انتقالات بین المللی پول خود را یاد بگیرید»

2-  دو مقاله مهمتر در عرصه صرافی را بالاتر قرار داده است . مقالات دیگر را در هر ردیف سه مقاله در زیر آن ساماندهی کرده است.

3- در هر دسته از مقالات یک مقاله را درشت تر و دو مقاله دیگر را با عکس کوچکتر درج کرده است.

4- در صفحه نمایش انتهای مقاله یک عکس اصلی را درشت در پس زمینه قرار داده است. در کادری نیمه شفاف عنوان مقاله را روی آن عکس درج کرده است.سپس متن کامل مقاله را آورده است. 

طراحی اسلایدر تصاویر صرافی

صرافی وی اکسچنج استرالیا،  در صفحه اول خود به زیبایی از اسلایدر بهره برده است.

1- اسلاید عکس هایی تمام رنگی است که به اندازه عرض صفحه کشیده شده است.عکسها در پس زمینه قرار گرفته است.

2- در نیمه سمت چپ آن با یک پوشش نیمه شفاف به رنگ اصلی سایت روی عکس پس زمینه متن شعار یا عنوان اسلاید نوشته شده است . فلش های اسلایدر قبل و بعد هم روی همین کادر نیمه شفاف قرار گرفته است.

3- دکمه ای بیضی شکل با لبه های دایره ای شده مقصد کلیک اسلاید را مشخص میکند.

4- این اسلایدر در زمان نمایش تحت موبایل بسیار ریز می شود. طوری که نوشته روی دکمه چندان قابل مطالعه نیست. 

استفاده از ویدیو پس زمینه

صرافی وال استریت فاینانس آمریکا،  در صفحه اول خود از ویدیوی پس زمینه استفاده کرده است.

1- این ویدیو دوربینی سوار شده بر یک کوادکوپتر است که در عرض آسمان شهر حرکت می کند .با نمایش نقاطی مثلث گونه که به هم وصل می شود پوشش اطلاعاتی شهر را در ذهن متبادر میکند.

2- در واقع همان ویدیو در نیمه دوم خود برعکس تکرار می شود تا به نقطه اول برگردد. به این ترتیب هر تعداد بار که ویدیو تکرار شود کاربر سکته ای در آن نمی بیند. 

3- در بعضی صرافی ها ترجیح میدهند ویدیوی پس زمینه از دفتر کارشان و روند فعالیت شان باشد. تیپ مشتریان یا کارکنان شان باشد .اما در این مورد این  صرافی  ترجیح داده از ویدیویی انتزاعی از نمای شهری استفاده کند.

4- ویدیوی پس زمینه قطعه فیلمی کوتاه و کم حجم است. وبی صدا که در بک گراند قرار گرفته به صورت خودکار پخش می شود و لوپ می خورد. 

طراحی تابلوی زنده نرخ ها

صرافی آنلاین اور فارکس کانادا،  در صفحه اول بخشی را به نمودارهای افت و خیز و تابلوی نرخ ها اختصاص است.

1- این بخش که هنرمندانه مانند تابلوهای الکترونیکی دیواری تالارهای بورس طراحی شده است مانند اسلافش چند لحظه یکبار بروزرسانی می شود.

2-نموداری هم تدارک دیده شده که میزان افت و خیز بازار فارکس را نمایش میدهد. کاربر میتواند موس خود را به کمک خطوط عمودی و افقی که حرکت دهد.

3- کلیک روی هر ردیف منجر به هدایت به صفحه داخلی آن نماد در بازار فارکس می شود.

4- این سبک طراحی بیشتر مناسب وب سایت هایی است که محیط فیزیکی دفتر صرافی دائما روی یک مانیتور دیواری باز باشند .نقش یک تابلوی الکترونیکی زنده را بازی می کنند.

شما همچنین از پلالنهای پشتیبانی می توانید استفاده کنید. طراحی تم و قالب گرافیکی سایت اختصاصی شما صورت خواهد گرفت . خوشبختانه می‌توانید امکانات بیشتر را، در آینده،  به سایت خود اضافه کنید. لذا برای ارزیابی دقیق زمان و هزینه پروژه خود و دریافت پیش‌فاکتور خاص خود، با ما تماس بگیرید.اگر سوالی دارید به صفحه سوالهای متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *