طراحی سایت

10 نکته مهم کاربردی در طراحی مجله های خبری

10 نکته مهم کاربردی در طراحی مجله های خبری

فهرست مطالب

پخش اخبار ویدیویی

مجله خبری بلومبرگ به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا،  سکشنی از صفحه اول را، به انتشار آخرین اخبار ویدیویی خود اختصاص داده است .

1- در این سکشن که بک گراند تیره مشکی دارد.یک ویدیو بصورت بزرگ قرار گرفته است. چهار ویدیو زیر آن کوچک قرار گرفته است. ویدیوی بزرگ اتوماتیک پخش می شود. گویا این ویدیو پخش زنده برنامه در حال پخش کانال رسانه ای بلومبرگ است.

2- پخش ویدیوی بزرگ بی صدا و اتوماتیک است . اگر کاربر آن را کلیک کند صدای آن هم پخش می شود. امکان اشتراک گذاری روی هر ویدیو داده شده است.

3- اگر هرکدام از ویدیوهای پایین کلیک شود بالا می آید و به جای ویدیو بزرگ نمایش پیدا میکند.

اجازه بازانتشار عکس و محتوا

مجله خبری تایم ، صفحه ای را به موضوع اجازه بازانتشار محتوا اختصاص داده است .

1- در این صفحه با ذکر جزئیات، درباره نحوه اخذ اجازه بازانتشار توضیح داده شده.بازانتشارهای مجاز و موارد ممنوعی که این مجله اجازه نمیدهد را برشمرده است.

2- برای کسب اجازه درباره هر یک از موارد نظیر استفاده از عکس روی جلد مجله، استفاده از محتوای مقالات در کتاب و … ، ایمیل متصدی آن را نشان داده است.

3-در مورد استفاده اجازه از عکس، خواسته که متقاضی مستقیما با خود عکاس و یا آژانس او تماس بگیرد.

تگ گذاری محتوای خبری

مجله خبری مردم به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا،  در صفحه نمایش متن کامل خبر اختصاصی خود از این روش استفاده کرده.

1- عکس درشت خبر را با مهری که واترمارکسایت پیپل است، درج کرده است.روی عکس یک آیکون پینترست هست که اجازه بازانتشار عکس در شبکه اجتماعی پینترست را میدهد. 

2- در متن خبر، اگر کلمه ای اعم از اسامی اعلام یا … تگ باشند، آنها را با یک خط آبی زیر، مشخص کرده است.همچنین به صفحه تگ مذکور لینک داده است.

3-در انتهای خبر، در بخش تگ ها، فهرست تگ های مرتبط با این خبر با علامت هشتک آمده است .لینک به صفحه تگ شده که حاوی تمام اخبار مرتبط با ان تگ است.

دسترسی به محبوب ترین مقالات

Access The Most Popular Articles

مجله خبری دی آتلانتیک به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا، در طراحی سایت مجله خبری خود، صفحه ای را به محبوب ترین مقالات اختصاص داده است :

 • در این صفحه، به ترتیب از محبوبترین به کمتر محبوب و نه بر اساس آخرین، مقالات سورت شده اند. 
 • تاریخ درج مقاله آمده است، اما چیزی از تعداد ویزیت ها نیامده است.
 • معلوم نیست پشت صحنه بر اساس میزان کامنت کاربران محبوبیت محتوای خبری را می سنجد و یا بر اساس تعداد ویزیت و یا حتی بر اساس هیچکدام بلکه تشخیص ادمین سایت! اما این ملاک را نشان نداده است.
 • فقط 16 خبر آخر را نشان میدهد، و راهی برای دسترسی به اخبار محبوب قبل تر نمی دهد. در عوض امکان پیوستن به خبرنامه را فراهم آورده است. 

عکس های داغ خبری

Hot News Photosمجله خبری یو اس مگزین به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا، در طراحی سایت مجله خبری خود، صفحه ای را به فهرست کردن داغ ترین عکس ها اختصاص داده است :

 • عکس های داغ خبری که بیشترین میزان جلب توجه را داشته اند، فهرست شده اند. روی هر عکس که کلیک شود آن را پاپ آپ کرده بزرگ میکند و میتوان با زدن دگمه بستن یا کلیک در جایی از صفحه آن را بست. 
 • زیر هر عکس عنوان آدم مهم داخل عکس آمده و سپس در یک پاراگراف خلاصه ای از خبر مربوط به وی را آورده است.
 • این صفحه دارای اسکرول بی پایان است و هرچقدر پایینتر اسکرول کنید باز هم عکس های دیگری لود می شوند.

صفحه اختصاصی هر نویسنده

Author Individual Page

مجله خبری فورچون به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا، در طراحی سایت مجله خبری خود، صفحه ای را به نویسنده خود اختصاص داده است :

 • در عنوان این صفحه، نام نویسنده قبل از نام مجله قرار میگیرد. و سپس نام نویسنده در وسط هدر می نشیند. اما هیچ عکسی از نویسنده نمایش پیدا نکرده است و توضیح خاصی هم درباره نویسنده نداده است.
 • صرفا مقالات نوشته شده او فهرست شده است و اگر کاربر کلیک کند مقاله را در همان دسته محتوایی خود باز میکند. 
 • اسم نویسنده در ابتدای صفحه نمایش متن کامل خبر، لینک به همین صفحه است. 

داستان طرح های روی جلد

Magazine Cover Story

مجله خبری دی نیو یورکر به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا، در طراحی سایت مجله خبری خود، صفحه ای را به معرفی داستان ها و عکس روی جلد اختصاص داده است :

 • در این صفحه عکس روی جلد مجلات را به ترتیب از آخرین شماره مجله فهرست کرده است. برای خواندن داستان روی جلد که مرتبط با عکس روی جلد مجله است مقاله را کلیک میکنیم.
 • در صفحه داستان روی جلد، ابتدا عکس روی جلد را درشت کرده است و سپس اینکه این عکس اثر کدام هنرمند و در چه تاریخی است را آورده است. با زدن لینک نام هنرمند، میتوان تمام طرح های دیگر طراحی شده توسط این هنرمند برای روی جلد مجله را مشاهده کرد.
 • سپس درباره مفهوم طرح روی جلد توضیحاتی داده شده و امکان انتشار طرح روی جلد در شبکه های اجتماعی فراهم شده است.
 • نهایتا در زیر آن مقالات آن شماره فهرست شده اند. 

رادیو پادکست صوتی

Radio Podcast Audio

مجله خبری دی اکونومیست به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا، در طراحی سایت مجله خبری خود، صفحه ای را به پادکست رادیویی خود اختصاص داده است :

 • در این صفحه فهرست ایتم های پادکست را آورده است، اینکه عنوان هر آیتم چیست، عکسی مربعی منتخب، تاریخ انتشار و طول زمانی پخش فایل صوتی پادکست.
 • اگر کاربر پادکست مشخصی را کلیک نمود، همانجا در قالب پلیری در زیر صفحه، شروع به پخش آن میکند . میتوان فایل MP3 پشت هر پادکست را دانلود کرد. همچنین میتوان هر آیتم را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. 
 • در هدر سایت، آیکون هایی درج کرده که امکان دریافت اپ آی او اس، اپ اندروید، مشترک شدن این پادکست در ساندکلود و اسپاتیفای را فراهم آورده است.

فروشگاه اینترنتی مجله

Magazine Shop

مجله خبری ونیتی فیر به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا، در طراحی سایت مجله خبری خود، در صفحه ای از سایت خود، به یک فروشگاه اینترنتی لینک داده است :

 • در این فروشگاه اینترنتی کالاهای مرتبط با این مجله به فروش می رسند، اعم از پوسترهای طرح های روی جلد، قاب های دیواری عکس های مجله.
 • البته سیستم فروشگاهی نه در سایت مجله، بلکه در یک سامانه فروشگاهی است که کارش بصورت تخصصی فروش اقلام مرتبط با مجلات است. 
 • چرا که مردم می توانند در این صفحه به دیگر مجلات هم بروند و اقلام مرتبط با آنها را خریداری کنند. 

دریافت کمک های مردمی

Request For Donation

مجله خبری مادر جونز به عنوان برندی جهانی از کشور آمریکا، در طراحی سایت مجله خبری خود، صفحه ای از سایت خود را به دریافت کمک های نقدی مردمی اختصاص داده است :

 • برای دریافت کمک های خیرخواهانه مردمی، دگمه Donate را در هدر صفحه اش کار کرده است که کاربران با کلیک آن به صفحه ای هدایت می شوند که در آن با شعار “از ژورنالیسم مستقل و غیرانتفاعی حمایت کنید” مواجه می شوند.
 • سپس مشخص میکند که میخواهد کمک او یک کمک یکباره باشد و یا کمکی تکرارشونده ماهانه.
 • سپس میتواند مبلغ کمک را از بین انتخاب های 35دلاری، 50 دلاری، 100 دلاری، 250 دلاری و 500 دلاری مشخص کند و یا عددی دلخواه به جز این اعداد را بنویسد.
 • در نهایت مشخصاتش را مینویسد و به صفحه پرداخت الکترونیک هدایت می شود.
 

شما همچنین از پلالنهای پشتیبانی می توانید استفاده کنید. طراحی تم و قالب گرافیکی سایت اختصاصی شما صورت خواهد گرفت . خوشبختانه می‌توانید امکانات بیشتر را، در آینده،  به سایت خود اضافه کنید. لذا برای ارزیابی دقیق زمان و هزینه پروژه خود و دریافت پیش‌فاکتور خاص خود، با ما تماس بگیرید.اگر سوالی دارید به صفحه سوالهای متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *