سئو

10نکته مهم و کلیدی سئو بهترین سایت‌های سئو محور

فهرست مطالب

تاثیر ویدیو و کلیپ بر سئو

 در طراحی سایت سئو و ساخت وب سایت سئو محور خود، به تاثیر ویدیو  مستقیم بر سئو سایت دقت کنید.بررسی ها نشان میدهد که مردم علاقه زیادی به دیدن ویدیو در سایت دارند.ویدیو در سئو اختصاص سایت بر اساس موارد زیر تاثیر گذار است.

برقراری ارتباط عاطفی یکی از جنبه های استفاده از ویدیو و رسانه در وب سایت می باشد.

کاربران در سرچ های اینترنتی خود بخش عمده ای را اختصاص به سرچ ویدیو میدهند.کاربران علاقمند هستند که در مورد هر موضوعی ویدیو تماشا کنند تا به جواب سوال خود برسند.

اما باید در نظر گرفت که بر ایای مکانیزم سرچ و تاثیر گذاری رسانه بر مخاطب،باید حجم آن کم باشد.آمار نشان میدهد ویدیو های زیر 2 دقیقه خیلی بیشتر مورد توجه قرار میگیرند.درصد دیدن ویدیو های بالای 2 دقیقه بمراتب خیلی کمتر می باشد.

داشتن یک ترجمه و یا یک متن گفتاری به دیده شدن در موتورهای جستجوگر بسیار کمک میکند.کاربران به نسبت از ویدیو هایی با زیر نویس و یا متن گفتاری بیشتر استقبال میکنند.این استقبال منجر به بیشتر دیده شدن و سئو قوی تر سایت می شود.

امکان اشتراک گذاری ویدیو را حتما در نظر بگیرید.گذاشتن ویدیو در شبکه هایی مانند آپارات و یوتیوب در دیده شدن آن بسیار مهم است.کادر نمایش در سایتتان باشد.دیده شدن در سایت موجب افزایش بازدید کننده و بالا رفتن رتبه سایت می شود.

بهینه سازی فیلم و رسانه نیز باید انجام شود.محتوا هایی با حجم پایین خیلی سریعتر توسط موتورهای جستجو گر شناسایی می شوند.استفاده از رسانه با حجم کم و زمان پایین از عوامل تاثیر گذار بر سئو سایت می باشد.

وب سایت شرکت نظارت بر موتور جستجو

سئو سایت فروشگاه اینترنتی

شرکت معروف جهانی فروشگاه دهی الکترونیکی شاپیفای، در طراحی سایت سئو و ساخت وب سایت سئو محور خود، مقاله ای را به سئو فروشگاه اینترنتی و سئو سایت های فروشگاهی اختصاص داده است.در این مقاله این نکات را آورده است: 

1-مانع از کش شدن صفحات واسطه، صفحات با محتوای تکراری و صفحات غیر مفید شوید.

2-سئو کردن صفحه محصولات ووکامرس و سئو محصولات در وردپرس چنین است که باید محتوای متنی طولانی را در صفحه محصول وارد کنید. باید عمیق بنویسید و محصول را از زوایای مختلفی شرح دهید. به سوالاتی که مردم درباره این محصول در ذهن دارند بیندیشید و آنها را پاسخ دهید.

3-از نمایه های معنایی باقیمانده استفاده کنید. مثلا مردم همیشه در سرچ موبایل عباراتی نظیر “با باتری 2000” و یا “دوربین 15 مگاپیکسل” و … سرچ میکنند. به عبارتی فیچرهایی که برای ایشان مهمتر است را به دنبال نام محصول می زنند.  از این عبارات در متن توضیحات محصول استفاده کنید.

4-رسیدن به محصول دلخواه را با حداکثر 3 کلیک ممکن کنید. مسیر صفحه اول به دسته یا محصول دلخواه را آسان و راحت کنید.

سئو سایت خبری

در طراحی سایت سئو ، شرکت ژورنال موتور در وب سایت سئو محور خود، مقاله ای را به سئو خبرگزاری و سئوی سایت خبری اختصاص داده است . در این مقاله می خوانیم که: 

1-ساختار سایت خود را ساده و سرراست نگه دارید. دسته بندی اخبار را بر مبنای منطقی که کاربران و خوانندگان سایت شما دنبال آن هستند انجام دهید. سرعت سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

2-محتوا و اخبار بروز  بسازید. محتوایی که دو هفته بعد منقضی نشود و سال بعد هم خواندنی باشد. درست است که ممکن است خبر منقضی شود اما متن آن چنان اطلاع دهنده، بدست دهنده آمار و ارقام از واقعیت ها، استناد کننده به مدارک و مستندات و خواندنی و جذاب باشد که سکه خبر شما از اعتبار نیفتد.

3-مطمئن شوید که اخبارتان در سرویس اخبار گوگل نمایش می یابد. اگر در این سرویس ایندکس نمی شود راهنماهای فنی را مطالعه کنید .این مشکل بزرگ را مرتفع کنید. در گوگل سرچ کنسول ثبت نام کنید و به گوگل خبر دهید که یک چنین سایت خبری هم وجود دارد.

4-از رعایت نکات کاربردی برای کاربران غافل نشوید. اولین استفاده کننده ازسایت شما کاربر است بعد  گوگل. در سایت های خبری مخاطبین ساعت های زیادی را به مطالعه می گذرانند. این کار را برای آنها دلپذیر کنید.

تاثیر مستقیم انتخاب دامنه بر روی سئو سایت

موارد مهمی در مقاله شرکت سئو موز در مقاله ای بیان کرده است.در این مقاله تاثیرات انتخاب دامنه بر روی سئو سایت مطرح شده.نکات مهمی که خواندن آن خالی از لطف نیست.در این مقاله مرجع، ابتدا درباره مفهوم دامنه و بخش های آن توضیح داده است.شرح داده  که چطور موتورهای جستجو، وجود کلمه کلیدی در نام دامنه را یکی از فاکتورهای رتبه دهی میدانند.

درشرح بهترین دامنه برای سئو، توضیح داده است که  تاثیر نام دامنه در سئو به عواملی بستگی دارد.

1-اطمینان حاصل کنید که نام دامنه شما به خاطر سپردنی است.نام دامنه بشکلی انتخاب شود که سریع در حافظه بشیند و کاربر آن را حفظ کند.

2- از نام دامنه با موضوعیت وسیع و گسترده استفاده کنید. موردی که شامل ایده ها و محصولات و خدمات سایت باشد.

3-درنام دامنه از خط فاصله و دش استفاده نشود.کلمه ای کوتاه با داشتن معنی و مفهومی خاص.

4-نام دامنه فارسی نظیر گرافیک.com بکار نبرید.نام دامنه به زبان انگلیسی و دارای مفهوم باشد.

طولانی بودن زمان و سن دامنه هیچ تاثیری بر روی سئو سایت ندارد.پس نباید فکر کنیم که قدمت و عمر دامنه مهم است.

تاثیر صفحه فرود در سئو سایت

شرکت ژورنال موتور جستجو، در ساخت وبسایت سئو محور خود، در مقاله ای درمورد چگونگی ساختن صفحات فرود و یا لندینگ پیج برای سئو به نکات مهمی اشاره کرده است.

1- انتخاب عنوان مناسب برای صفحه فرود  یا همان لندینگ پیج است.

2-طول عنوان طولانی نباشد.عنوانی مختصر که بیان کننده کلیات و شرح موضوع سایت باشد.

2-بکار گیری کلیدواژه مقصود در نام صفحه.استفاده از کلمات کلیدی در نام صفحه لندینگ

3-کلید واژه که همان کلمه کلیدی است را در اولین پاراگراف  متن به کار گیرید.

4-نام برند محصول و یا خدمات خود را در عنوان سر صفحه بیاورید.

5-حتما متا تگ را پر کنید.توضیحی کلی راجع به کل صفحه.اسن توضیحات نباید از 155 کلمه بیشتر باشد.

6-حتما از کلید واژه در توضیحات متا تگ استفاده کنید.عبارتی تبلیغاتی که مخاطب را وادار به کلیک کند.

7-از تگ های هدر H1 تا H6  در ساختار سلسله مراتبی استفاده کنید. یک تگ H1 در هر صفحه و چندین تگ H2 و تگ های H3 زیر مجموعه هر تگ H2 و به همین ترتیب.بیاد داشته باشید که از تک H1یک دفعه و بنعوان سر تیتر استفاده کنید.

8- در تولید محتوا سعی کنید در 150 کلمه اول از کلمه کلیدی استفاده کنید.

9-معانی مختلف کلمات کلیدی را در پاراگراف اوا و دیگر قسمتهای محتوا استفاده کنید.

10-محتوا هرچه طولانی تر باشد بهتر است.معمولا بیشتر از 700 کلمه.اما در نظر داشته باشید که محتوای شما بیشتر از محتوای رقیبانتان باشد.

وبسایت ژورنال موتور جستجو

بالا بردن  سئو تصاویر

 سئو یوست، در مقاله ای  به نکات سئو تصاویر سایت و سئو تصاویر در وردپرس اختصاص داده است.نکات مهم را در زیر بیان میکنم.

1-سعی کنید در هنگام نگارش مطلب برای سایت از تصاویر استفاده کنید. تصاویر جذابیت به مطلب می دهند و آنرا خواندنی تر میکنند. 

2- از تصاویر درست، به جا و مرتبط با موضوع استفاده کنید.

3- نامگذاری درست و صحیح بر روی عکس انجام دهید. استفاده از نام لاتین، استفاده از خط تیره برای جدا سازی کلمات، استفاده از کلیدواژه اصلی صفحه در نام فایل عکس و عدم استفاده از نام طولانی برای نام گذاری.

4- اندازه فایل عکس را بکاهید تا بر سرعت لود سایت تان که فاکتوری مهم در سئو است بیفزایید.

5-عکس ها را بصورت ریسپانسیو در متن بگذارید تا عملکرد مناسبی در موبایل و تبلت داشته باشد.

6- به عکس ها کپشن بدهید و ویژگی های alt و title عکس را با عباراتی با مفهوم و نه چندان طولانی اما شامل کلیدواژه اصلی پر کنید.

7-عکس را در اوپن گراف بگذارید تا در اشتراک گذاری محتوای شما موثر واقع شود.

بهبود سئو سایت در وردپرس

سئو یوست،مقاله ای مفصل را به بیان روش های افزایش سئو وردپرس و نکات سئو حرفه ای وردپرس اختصاص داده است.تعدادی از این نکات مهم را برایتان بیان میکنم.

1-مطمئن شوید از یک هاستینگ خوب استفاده میکنید.

2-هاستینگی که از PHP 7 ساپورت میکند و دائما از وب سایت شما بک آپ میگیرد و تحت هیچ شرایطی از سرویس خارج نمی شود.

3-حتما هاستینگ از پروتوکل HTTPS و گواهینامه امنیتی SSLاستفاده کند.. زیرا گوگل به این مهم اهمیت فراوان میدهد.

4-کانفیگ ها و تنظیمات سایت خود را چک کنید و حتما ساختار لینک صحیحی را انتخاب کنید.

5- باید محتوای خود را هم بهینه سازی کنید.

6-تحقیقات کلیدواژه ای انجام دهید و کلیدواژه های هدف را به درستی و حساب شده برگزینید.

7-محتوای باکیفیت و ارزشمندی برای کاربران خود تولید کنید. 

8-عبارت کلیدی خود را در فوکوس صفحه (سئو سویت) متمرکز کنید.

9-لینک صفحه و آدرس پیج را بهینه سازی کنید.

10-محتوا را بروز نگه دارید. هر از چندی به مقاله خود سر بزنید و مطالبی را که بایست، بروزرسانی کنید.محتوا را بر اساس کلمات کلیدی بنویسید.

11- محتوایی با کیفیت که بروی آن  مطالعه شده و پژوهش شده و حساب شده است .

 تاثیر هاست بر سئو سایت

ژورنال موتور جستجو، ، مقاله ای را به تاثیر هاست بر سئو و اهمیت هاست بر سئو اختصاص داده است. در این مقاله در شرح ویژگی های بهترین هاست به مواردی اشاره کرده است.از جمله مواردی که برایتان بیان میکنم.

1-بالاترین درصد آپ تایم  را دارا باشد. شرکت هاستینگ بتواند تضمین کند بیشترین میزان در دسترس بودن سایت و کمترین زمان از سرویس خارج شدن سایت را دارد. هر بار از دسترس خارج شدن سرور لطمات سختی به سئوی سایت میزند.

2-اگر سرور ها در نزدیکی و یا در خود کشوری باشد که بیشترین مخاطب را دارید برای سئو بهتر است.

3-حتما شرکت هاستینگ شما بک اپ گیری های منظم ،استفاده از SSL و پلن های هاستینگ مختلف را به شما بدهد. 

4-نظرات مثبت مردم و کاربران منعکس کننده خدمات این هاستینگ هستند.سرویس گیرندگان زیادی از خوبی آن هاست تعریف کرده اند.

 محتوای ،سئو شده

 سئو یوست، در  وب سایت سئو محور خود،  مقاله ای درباره نکات مهم در تولید محتوا و تولید محتوا برای سئو اختصاص داده است. در این مقاله  نکات تولید محتوا بر اساس سئو  این چنین بیان کرده است

1-بهترین محتوا برای سایت را تولید کنید. مطلبی خواندنی و باکیفیت، ارزشمند و غنی از اطلاعات. مبتنی بر مطالعه و آخرین رخدادها و سرشار از آموزش و مطالب علمی که با کمترین نگارش ،بیشترین سوالات را پاسخگو باشد.

2-قبل از  تولید محتوا  هدف از نگارش محتوا  را بنویسید.  قرار است این محتوا به چه کسانی کمک کند تا چه بکنند. چه چیزی این محتوا را از بقیه متمایز میکند. 

3-فهرستی از کلمات کلیدی و مرتبط تهیه کنید. با استخراج آنچه کاربران در مورد  موضوع مطلب شما سرچ میکنند .متوجه می شویدکه باید چه  چیزی تولید کنید.

4-هر محتوا دارای سه قسمت می باشد.. قسمت اول که 40 درصد از وقت شما را میگیرد عبارت است از آماده سازی که در آن به گردآوری نکات، مفاهیم، آمار و واقعیت ها می پردازید. تا بعدا  در مطلب تان به آنها استناد کنید. قسمت دوم  که 20 درصد وقت شما را میگیرد، نوشتن است .قسمت سوم که 40% باقیمانده وقت شما را میگیرد اصلاح و غلط گیری و بروز کردن و تازه نگه داشتن محتوا می باشد.

مشخصات شرکت سئوکار

شرکت موز، در مقاله ای به بررسی ملاک های انتخاب شرکت سئو کار خوب و انتخاب یک شرکت سئو کار حرفه ای اختصاص داده است.

1-مرحله اول اهداف خود را از سئو دقیق و روشن بنویسید.

2- چرا سئو برای شما مهم است؟ چه کلیدواژه هایی را میخواهید و چرا فکر میکنید مردم این عبارت را جستجو میکنند؟ چه کلیدواژه هایی برای شما مهم و کدام موارد بی فایده هستند.

2-منابعی که می توانید از آنها بهترین شرکت های سئوکار را بیابید فهرست کنید.

3-ایده سرچ در گوگل ، ایده خوبی نیست. زیرا به جای آوردن بالای شرکت های سئو کاری که همه فکر و ذکرشان بالا آوردن مشتریان شان است .کسانی را بالا می آورد که فکر و ذکرشان بالا آمدن خودشان است.

4- ببینید در صنعت کاری شما کدام سایت است که بالاترین رتبه را دارد و سعی کنید سئوکار یا طراح آن را بیابید.

5-نمونه کارهای موفق سئویی ایشان را بخواهید و بررسی کنید.

6-درباره مکانیزم های تحقیق و نظارت ایشان بر روندهای سئو و مکانیزمهای گزارش دهی شان بپرسید.

7-بپرسید اگر همه چیز به خوبی پیش نرفت من چه میتوانم بکنم؟

8-اگر سئو مغز بازاریابی شماست باید آن را خودتان انجام دهید و از برون سپاری آن به یک شرکت سئو کار بپرهیزید.

 

شما همچنین از پلالنهای پشتیبانی می توانید استفاده کنید. طراحی تم و قالب گرافیکی سایت اختصاصی شما صورت خواهد گرفت . خوشبختانه می‌توانید امکانات بیشتر را، در آینده،  به سایت خود اضافه کنید. لذا برای ارزیابی دقیق زمان و هزینه پروژه خود و دریافت پیش‌فاکتور خاص خود، با ما تماس بگیرید.اگر سوالی دارید به صفحه سوالهای متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *