طراحی سایت

10 نکته مهم و جالب در طراحی سایت‌های شرکتی دنیا

10 نکته مهم و جالب در طراحی سایت‌های شرکتی دنیا

فهرست مطالب

تاریخچه تکامل وب و مرورگرها

شرکت اپ اسپات،  در صفحه ای که می خواسته تاریخچه تکامل وب و مرورگرها را نمایش دهد از دیزاینی ابتکاری و زیبا استفاده کرده است .

1-در این صفحه ابتدا مفهوم تکامل وب را توضیحی میده و میخواهد که شروع کنید.

2- سپس با انیمیشنی زیبا نمادی چندین خط پیشرونده که هریک متعلق به یک مرورگر مشهور هستند را نشان میدهد .بر بستر محور زمان که بر اساس سال های میلادی مدرج شده پیشروی میکند.

3- روی خطوط مربوط به مرورگرها ارتقاء نسخه مرورگر را بصورت نقطه ای نمایش داده است و با آیکون موبایل معلوم کرده آن مرورگر از چه ورژنی به بعد و در چه تاریخی نسخه موبایل مرورگر خود را هم عرضه کرده است.

4- با گرافیک هایی که شبیه به اثر حرکت قلمو بر روی بوم هستند. قلموها رنگی منحصر به خود دارند. فناوری های وب و سی اس اس و جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال را آورده است.گرافیک فوق نشان میدهد که هریک از کجا شروع شده، محو شده یا ادامه دارد.

نمایش حرفه ای نمونه کارها

شرکت میداین‌هاس،  در صفحه ای که می خواسته نمونه کارهای خود را معرفی کند .

1- اسامی درشتی با فونتی توخالی از نام آن پروژه و اینکه برای چه کارفرمایی کار شده است آورده است. نمونه کار فعال درونش با رنگ سفید، پررنگ می شود و عکس آن در پس زمینه به نمایش در می آید.

2- میتوان با درگ کردن ماوس به چپ یا راست، عنوان پروژه قبلی یا نمونه کار بعدی را دید. 

3- اما آنچه با چشم انسان بازی میکند و زیباییش اش آدم را انگشت به دهان میکند، افکتی است که در پس زمینه داده است. این افکت عکسی از آن موضوع پروژه است که در یک شش وجهی گرفتار شده و به چرخش در می آید. 

4- استفاده ازاین خلاقیت باعث شده کاربر تحریک شود عکس های قبلی و بعدی را ببیند و تاثیر افکت مذکور در تکرار زیبای ششگانه عکس بعدی را کنجکاوی کند.

تور مجازی پانورامای 360

شرکت هواپیمایی بومباردیر،  برای نمایش و معرفی هرچه بهتر هواپیماهای خود، از تور مجازی بهره برده است .

1- تور از داخل آشیانه هواپیما آغاز می شود . ما می‌توانیم  فلش نشانگر روی در ورودی و بالای پلکان را ببینیم که ما را دعوت به رفتن داخل هواپیما میکند.

2- با کلیک روی این فلش، تصویر زوم شده .وارد لابی هواپیما می شویم. میتوانیم سر را بچرخانیم و از زوایای مختلف صندلی ها را ببینیم .می توانیم داخل راهرو هواپیما به گشت و گذار بپردازیم.

3- روی صندلی هواپیما یک علامت i نشان میدهد که اطلاعاتی وجود دارد. وقتی کلیک میکنیم در قالب پنجره پاپ آپی تصویری از حالت بازشونده صندلی که تبدیل به تخت خواب می شود به نمایش گذاشته است.

4- تور مجازی 360 درجه،  بهترین روش ها بری آشنا کردن مردم با اماکن و امکانات فیزیکی از طریق وب است.

معرفی خلاقانه کارکنان شرکت

شرکت تارگت‌پروسس، در بخش معرفی کارکنان و پرسنل خود خلاقیت به خرج داده است .

1- این صفحه که با پیام “از دیدار شما خوشحالیم” شروع می شود. عکسی از بالا از تمام پرسنل با لباسی متحدالشکل در دو رنگ سفید و سیاه نمایش میدهد. در همین نگاه تعداد پرسنل و وسعت کاری شرکت معلوم می شود.

2- در حالت پیش فرض، فیلتر روی “همه” تنظیم شده است.  اگر شما بخواهید فقط بنیانگذاران شرکت و موسسان را ببینید، روی عبارت “Founders” کلیک میکنید. همه طی فیلمی زیبا، رها میکنند و می روند و فقط موسسان شرکت باقی می مانند. دست بر شانه یکدیگر گذاشته به شما لبخند می زنند.

3-  اگر روی عبارت “Marketing” کلیک کنید تا فقط پرسنل بازاریابی را می بینید. ابتدا همه افرادی که رفته بودند برمیگردند و سپس دوباره عده‌ای می‌روند ..فقط کارکنان بازاریابی شرکت باقی بمانند.

4- با این روش منحصر بفرد و زیبا، علاوه بر نمایش هنرشان، تعدد کارکنان، ماندگاری تیم و صمیمیت فرهنگ سازمانی شان را هم نشان میدهند. کاری قوی و منحصر بفرد از شرکت طراحی سایت این پروژه.

نمایش نمونه کارهای طراحی وب

شرکت کنواس‌یونایتد، که خود متخصص در طراحی سایت شرکتی و ساخت پورتال برای شرکت است، در طراحی سایت خود، بخشی را به معرفی نمونه کارهای خود اختصاص داده است :

1- در این صفحه که با آرم لودینگ حرف سی که ابتدای نام شرکت طراح است آغاز می شود، نمونه کارها را با جذابیتی خاص لود میکند.

2- هر نمونه کار با یک عکس سیاه و سفید که در بین چندین ستون عمودی لود می شود نمایش می یابد. به نحوی که اگر عکس مذکور هاور شود ، با افکتی زیبا رنگ و چشم نواز خواهد شد.

3- اگر روی عبارت “مشاهده” کلیک شود به صفحه اختصاصی معرفی آن نمونه کار وارد می شویم. جایی که توضیح کاملی درباره آن پروژه داده است و عکسی درشت از آن پروژه را انداخته و نمایی از حس برفکی تلویزیون روی آن داده که بسیار چشم نواز است.

4- دکمه ای تحت عنوان “بازدید سایت” را لینک به آن نمونه کار کرده و عکسی درشت از دیزاین آن سایت را بدست داده است.

نمای تبدیلی عکس قبل و بعد

شرکت دکوراسیون داخلی مردیت‌بیر، در طراحی سایت شرکتی و ساخت پورتال برای شرکت خود، صفحه ای را به معرفی نمونه کارهای خود اختصاص داده است .

1- در این صفحه می خواسته نشان دهد که چطور مکانی را خالی و خلوت از دکوراسیون تحویل می گیرد و بعد همان مکان را، کاملا متناسب با معماری و اقلیم و فرهنگ و تناسبات دیگر ،تزئینات داخلی و چیدمان دکوراسیون می کند.

2- استفاده از آبجکت بعد و قبل، وقتی با یک عکسبرداری حرفه ای همراه شده است که موقعیت دوربین در عکس قبل از چیدمان و در عکس بعد از چیدمان، میلیمتری تغییر نمیکند، ماحصل آن، افکتی انصافا زیبا و در عین حال کاربردی شده که کاربر، می‌تواند به خوبی ارزش کار این شرکت را درک کند.

3- تنظیم اولیه زاویه دوربین دقیقا در وسط نما و درست بستن کادر، باعث شده بیننده درک کاملا عمیقی از اینکه چطور یک چیدمان حساب شده اشیاء میتواند به فضا روح بدهد را احساس کند.

4- اینکه به ذهن طراح وب این سایت رسیده تا از این آبجکت قبل و بعد، به این ترتیب برای این کسب و کار استفاده کند، فوت کوزه گری طراحی وب است.

ناوبری زیبا و دیزاین هنرمندانه

شرکت دیجیتال مارکتینگ کپی اند آرت نیویورک، در طراحی سایت شرکتی و ساخت پورتال برای شرکت خود، از اسلایدری با پخش فیلم بسیار هنرمندانه استفاده کرده است.

1- در این اسلایدر چهار عنوان ما چه میکنیم؟ فرایند، ایده ها و تماس را به نحوی زیبا و هر یک را با یک سمبل گرافیکی که درون آن ویدیو ابر و باد رنگ ها پخش می شود بوجود آورده است.

2- رفتن روی اسلاید بعد با فلش دایره ای درشت و رفتن روی اسلاید قبل با فلش دایره ای کوچک.

3- وقتی مثلا “ما چه میکنیم؟” را کلیک میکنید، با فلشی رو به پایین نشان میدهد که صفحه را اسکرول کنید. در این حالت شعار کاری ایشان، دیدگاه هایشان، تخصص هایشان و دانلود کاتالوگ هایشان در اختیار قرار میگیرد.

4- این نحو پیمایش سایت و این نحو صفحه آرایی حکایت از اوج هنر این آژانس تبلیغات دیجیتال دارد. 

شما همچنین از پلالنهای پشتیبانی می توانید استفاده کنید. طراحی تم و قالب گرافیکی سایت اختصاصی شما صورت خواهد گرفت . خوشبختانه می‌توانید امکانات بیشتر را، در آینده،  به سایت خود اضافه کنید. لذا برای ارزیابی دقیق زمان و هزینه پروژه خود و دریافت پیش‌فاکتور خاص خود، با ما تماس بگیرید.اگر سوالی دارید به صفحه سوالهای متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *